4 thoughts on “Pozycjonowanie stron WWW”

 1. Bartosz Polak
  Bartosz Polak

  Cześć, bardzo fajny kurs wprowadzający do SEO i pozycjonowania. Obejrzałem żeby odświeżyć wiedzę i zobaczyć czy może znajdę coś nowego o czym nie wiedziałem.

  Zwróciłbym uwagę na jedną kwestię, która może się okazać dość destrukcyjna dla pozycjonowania strony gdy będzie wykonana niewłaściwie. Mianowicie mówię o budowaniu linków do swojej strony.

  Może jeszcze pokutować takie stare podejście że im więcej linków do mojej strony tym lepiej ale tak nie zawsze jest. Głównie chodzi o linki niskiej jakości czyli takie które są dodane „na siłę” i nie niosą ze sobą kontekstu. W szczególności coś co się nazywa link-buliding. Czyli masowe dodawanie linku do swojej strony na multum stron o maksymalnie niskim ratingu z automatu.

  Może podam kontr-przykład.
  Najlepsze linki to takie, które są wplecione w treść artykułu, na stronie z dużą ilością wizyt lub „zaufanej w branży” w artykuł który jest dłuższym teksem i tyczy się konkretnego tematu, najlepiej jak opisuje jakieś rozwiązanie problemu i ktoś podlinkuje naszą pod-stronę z opisem konkretnego rozwiązania jako źródło informacji. Takie linki faktycznie budują pozycję w wyszukiwarce.

  Linki o których wspominasz w kursie z podpisu w stopce na forum czy podobnej stronie nie niosą aż tak dobrego ratingu.

  Generalnie dla początkujących w tej kwestii nie polecam masowego dodawania linku do swojej strony wszędzie gdzie się da, bo to może przynieść odwrotny rezultat do zakładanego.

  Jak ktoś jest zainteresowany bardziej specjalistyczną wiedzą to polecam playlistę: https://www.youtube.com/playlist?list=PLENkEaHKvxkWfWt9QQUwqrSsZ4HKNoNiz
  To nie reklama, nie współpracuję z Onely w żadnym kontekście, po prostu to dobra baza wiedzy w tych wywiadach.

  1. Avatar
   Przwmysław Przybylski

   Cześć Bartku :),
   Bardzo dziękuje za miłe słowa wstępu odnośnie kursu. Miał on na celu wyjaśnienie podstawowych pojęć oraz zasad funkcjonowania reklam w wyszukiwarce Google (z nastawieniem na bezpłatne wyniki wyszukiwani).

   Odnośnie link-buildingu: Jest to strategia oraz działania mające na celu zwiększanie pozycji w wyszukiwarce Google poprzez budowanie zaufanych odnośników do naszej strony internetowej. Na link-building nie składają się głównie automaty spamujące o których wspominasz .Chciałbym tylko nadmienić, że w kursie zwróciłem uwagę, że przedsiębiorcy bardzo często (nieświadomie) linkują do swojej strony na różnych forach, social mediach itp.

   Zgodzę się, że masowe dodawanie linków wszędzie gdzie popadnie nie jest wskazane (jednak od dawna nie było to jakoś karane – przynajmniej ja nie widziałem takiego przypadku już od kilku lat.). Wspominałem również aby wykonać dobrze strategię link buildingową potrzebna jest znacznie większa wiedza jak i narzędzia aby dobrze dostosować strategię i działania do aktualnej sytuacji domeny docelowej.

   Jeżeli chodzi o kontr przykład zgadzam się ze stwierdzeniem, że linki okraszone duża ilością tekstu, który wyczerpuje daną tematykę i zawierający kotwicę do naszej strony z odpowiednim słowem kluczowym działa bardzo dobrze, jednak co do zastosowania stwierdzenia „najlepsze linki” jest bardzo dyskusyjna ponieważ na to wpływa wiele czynników jak np.: moc domeny, ilość linków wychodzących i przychodzących do danej strony (gdzie zamierzamy dodać link), ilość UU oraz Użytkowników powracających itd.

   Również należy pamiętać, że platforma skupia się na przedsiębiorcach, którzy niekoniecznie zamierzają zostać pozycjonerami :), dlatego kurs jest podstawowy aby wyjaśnić zasadę działania mechanizmów Google, SEO, Ads czy też Link-buildingu co ułatwi im zrozumienie funkcjonowania tego ekosystemu oraz umożliwi w trochę większym stopniu analizować wyniki swojej witryny czy pracy agencji, gdzie zapewne zlecają takie działania.
   Mam nadzieję, że kurs pomógł odświeżyć wiedzę i znalazłeś coś ciekawego dla siebie. Dzięki za feedback! 🙂

   1. Bartosz Polak
    Bartosz Polak

    Cześć,
    tak zgodzę się że generalnie trochę skrót myślowy zastosowałem przy tym zwrocie „najlepsze linki” i fajnie że odpowiedziałeś na mój komentarz i dodałeś dodatkowe informacje o co chodzi, na co zwrócić uwagę. Dokładnie to miałem na myśli pisząc wcześniej.

    Dzięki za kurs i odświeżenie wiedzy. Z pewnością się przyda bo jest faktycznie dobrze przygotowany dla osób chcących się dowiedzieć „z czym to się je” a nie koniecznie od razu zostać specjalistami.

Dziękujemy za zapisanie się do naszego Webinaru.
Do zobaczenia!